Sopran koloraturowy

Opera wymaga zgodnego współdziałania ogromnej liczby ludzi, dlatego jest tak trudną sztuką. Dyrygent chce oczywiście realizować swoją wizję, ale śpiewacy również, i warto wsłuchać się w to, co mają do zaproponowania.


Carlo Montanaro


biografia

Mara Kelley, obecnie wykonuje  utwory, które dedykowane są dla wokalistek obdarzonych lirycznym sopranem koloraturowym. Jej wykonania określane są mianem tych, które „rozdzierają serce”, dlatego Mara jest z reguły angażowana w operach, w których ów liryzm i wyjątkowa wokaliza odgrywają kluczową rolę.  Według reporterki Newsday Naomi Serviss: "Ma zdolność dostarczania zarówno technicznej precyzji, jak i emocjonalnego zaangażowania wymagającego integracji muzyki i dramatu".

Pani Mara Kelley zdobyła tytuł Ms. New York Star 2000, za "bezbłędny występ" "O Mio Babbino Caro" z Gianni Schicchi, o czym pisał w grudniowym numerze "Pageantry Magazine". Jeden z sędziów konkursowych zwrócił się do pani Kelley, aby poinformować ją, że "nie tylko twój emocjonalny pobudzający występ, byłaś A440, idealna na boisku, bardzo dobry występ!"

W  repertuarze Pani Mara Kelley należą:

-          Rola Królowej Nocy z opery Czarodziejski Flet

-           Musetta "La Boheme"

-          Gilda Rigoletto

-          Olympia" Les Contes De Hoffmann

W 1997 roku Kelley wykonała koncert charytatywny na Krecie, Grecji w Elounda Mare Resort Ostatnie występy w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały dodane do krajów, w których śpiewała, a ona nadal jest bardzo poszukiwaną liryczną koloraturą w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.